sobota, 4 czerwca 2016

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i wino - unboxing!

    W końcu doczekaliśmy się! Najnowsze DLC do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon ujrzało światło dzienne. Fani serii z pewnością mają mieszane uczucia - z jednaj strony dostajemy niesamowitą (i mega długą ;)) historię, z drugiej zaś... jest to (ponoć) nasze ostatnie spotkanie Geraltem. Jak będzie w istocie wiedzą tylko twórcy.
    Tak czy inaczej - przed odwieszeniem miecza na kołku, raz jeszcze wyruszmy na wiedźmiński szlak i sprawdźmy, co do zaoferowania ma kolekcjonerskie wydanie dodatku.

wiedzmin_3_krew_i_wino
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę


   O Krwi i Winie długo nic nie było słychać. A to ktoś przekazał jakieś plotki ze studia, a to dostaliśmy parę ogólnikowych screenów. Dopiero w połowie kwietnie informacje zaczęły się krystalizować - premiera odbędzie się 31 maja.
   Niedługo po tym w internetowych sklepach zaczęły pojawiać się zestawy kolekcjonerskie w przedsprzedaży - pozycja obowiązkowa nie tyle dla fanów serii, a gry w grze czyli gwinta. 
    Swoją kopię zamówiłam na cdp.pl. Załapałam się jeszcze na dziesięciozłotową zniżkę płacą przez PayPal ^^Y. Pozostało czekać...

wiedzmin_3_krew_i_wino

   Paczka przyszła idealnie w dzień premiery. W odróżnieniu od innych zamówień z CDP zapakowana była w białą folię zamiast w firmowe pudełko.

wiedzmin_3_krew_i_wino
*.*

    Po otwarciu wyszło na jaw dlaczego: po prostu nie chcieli pakować pudełka w pudełko ;3
    Opakowanie wykonane jest z porządnego, grubego kartonu z wyraźnym nadrukiem na roncie. Reszta w czarnym kolorze. 

wiedzmin_3_krew_i_wino
a kuku!

    Na pierwszy rzut oka widać, że pudełko jest sporo za duże jak na samą grę - zapewne nie bez przyczyny.

wiedzmin_3_krew_i_wino

    Wewnątrz znajdujemy pudełko wersji limitowanej, wiadomość od sprzedawcy oraz spory plakat - na moje oko około 50x70cm. 

wiedzmin_3_krew_i_wino
Matrioszka

    Po zdjęciu tekturowej obwoluty, naszym oczom ukazuje się piękne, czerwono-srebrne pudełko....

wiedzmin_3_krew_i_wino

    ...a w środku (idąc od lewej) - karteczka z kodem na DLC do pobrania z PS Store, zwyczajowe ostrzeżenia dot. zdrowia, pakiet kart i instrukcja do gwinta. 

wiedzmin_3_krew_i_wino

   I w końcu to na co wszyscy czekaliśmy! Dwie talie do gwinta - tym razem Królestwa Północy i Nilfgaard (razem 154 karty!) oraz żetony potrzebne do gry.

wiedzmin_3_krew_i_wino

   Karty wykonane są bardzo porządnie. Materiał wygląda na dość wytrzymały, są miłe w dotyku, a grafiki są wyraźne. W trakcie gry nie zauważyłam żadnych niedoróbek. 

wiedzmin_3_krew_i_wino
Bydlęce Siły Zbrojne

   Ciekawym smaczkiem jest mały dodatek w postaci Krów i ich wiernych przybocznych: Gdy wyrzucona karta Krowy (atak 0) opuszcza grę w jakikolwiek sposób, na jej miejsce przybiegają żądne zemsty Bydlęce Siły Zbrojne w postaci Biesa (atak 8).
   Jest to nawiązanie do 'kary' jaką CD Projekt Red nakłada na pazernych graczy.
wiedzmin_3_krew_i_wino
Wszystkie karty - Królestwa Północy

wiedzmin_3_krew_i_wino
Wszystkie karty - Nilfgaard


wiedzmin_3_krew_i_wino
Et Voila!

    Na koniec przeglądu zawartości pudełka rozwiązanie zagadki jego za dużego rozmiaru - jeśli posiadacie kolekconerkę poprzedniego DLC w pudelku zmieścicie oba - dobrze pomyślane ^^
    Ogólne wrażenie bardzo dobre. Zestaw wykonany porządnie, z dbałością o szczegóły. Talie zbalansowane. Gra się tak samo dobrze jak na konsoli (jeśli nie lepiej). Tylko czekać, aż powstanie prawdziwa liga gwinta!

A co do samej gry...

wiedzmin_3_krew_i_wino
Miłe powitanie
   Pierwszy raz w dodatek zagrałam wczoraj. Zaczęłam koło 21 i ocknęłam się o 3 nad ranem. Wciągnęło mnie niesamowicie - szczególnie główny wątek, który jest tak dobrze przemyślaną i skomplikowaną historią, że nieraz plułam sobie w brodę, gdy moje pewne tropy okazywały się zręcznym fortelem twórców.

wiedzmin_3_krew_i_wino
Może lepiej przejść na weganizm...

   Walki są ciekawe i nie należą do najłatwiejszych. Ich makabryczność bardzo kontrastuje z idylliczną krainą, do której zostajemy wrzuceni. Beztroscy mieszczanie nawet nie zauważają, jak ich sąsiedzi znikają w wampirzym chlewiku, a cnotliwi rycerze przegrywają w tym czasie majątki przy zupie z raków. To znaczy... Mam nadzieję, że są to raki, <ekchem>

wiedzmin_3_krew_i_wino

   Gra momentami lepsza niż podstawka. 
   Zestaw kolekcjonerski bogaty, a gwint niezwykle grywalny.
   Jednym słowem - majstersztyk!

Mój pierwszy raz z dodatkiem - klik (PS1. Od 14min. PS2. Nie zważajcie na mój słąby głosik xD)
Polecam również niesamowity soundtrack - Spotify

Wersja kolekcjonerska - 119,99zł
Sama gra - 79,99zł (PC), 84,00zł (PS4)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Łączna liczba wyświetleń

Etykiety